Tip dne:

Daňová kontrola je dílčím procesním postupem správce daně, kterým zjišťuje nebo prověřuje splnění daňových povinností plátce

 

Kurz ČNB (19.03.2019)
 
USD         22,537        
EUR         25,600        
GBP         29,926        
 

Absurditou roku je výpis z rejstříku, který je přitom na webu

07.12.2010 09:19:33

V letošním ročníku ankety Absurdita roku, která upozorňuje na nesmyslné administrativní povinnosti podnikatelů, získala nechvalné prvenství Česká správa sociálního zabezpečení za to, že požaduje výpisy z obchodního rejstříku, i když jsou tyto údaje pravidelně aktualizovány na internetu. Z téměř čtyř tisíců účastníků ankety pro tuto povinnost hlasovalo 38 procent lidí.
Druhé místo letos připadlo nařízení, podle kterého podnikatelé musejí nechat úředně ověřit pravost dokumentu z datové schránky. "Dokumenty, které posílají úřady podnikatelům do datových schránek, nejsou jinými úřady považovány za originál," upozornili organizátoři ankety. Na třetím místě skončila povinnost vozů na údržbu silnic platit mýtné.
Akce je součástí kampaně na podporu malého a středního podnikání a jejím cílem je upozornit na nejnesmyslnější byrokratické povinnosti, které ukládají úřady podnikatelům.
 

 
 


                         design mocicka.net | Všechna práva vyhrazena | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS